آدرس فروشگاه محصولات پستی

تهران، بزرگراه آیت الله سعیدی، سه راه آدران، خیابان میهن، خیابان میهن 2، پلاک 10 غربی

آدرس کارخانه

تهران، بزرگراه آیت الله سعیدی، سه راه آدران، خیابان میهن، خیابان میهن 4، پلاک24

کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه

کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه

کارتن سازی صنعتی است که به وسیله آن در شروع ورق کارتن از رول کاغذ تولید میشود.
در ادامه ورق کارتن به خاطر حفاظت از محصولات شما به شکل متناسب با محصولات به شکل باکس طراحی و ساخته می شود و در نهایت با توجه به سلیقه ی بازار و جهت معرفی محصولات، زیبایی و کاربرد تبلیغاتی به روش های متفاوت چاپ و رنگ آمیزی میشود.

تعریف کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه

کارتن 3 لایه که در تولید و بسته بندی انواع کارتن و جعبه به کار برده می شود از دو لایه کاغذ به نام لاینر تشکیل می شود که از سمت بالا و پایین به کاغذ فلوت دار با چسب های مخصوص متصل شده می باشند.
کارتن پنج لایه به همین شکل ولی با تعداد دو کاغذ فلوت دار وسه لاینر تشکیل می شود.
این مدل از ورق ها با توجه به نوع فلوت لایه میانی و همین طور جنس و مدل کاغذ متفاوت به کار رفته در درون آن، قیمت گذاری شده و در جهت کاربرد و مصارف متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند.
نوع کاغذ فلوت بکار رفته در این کارتن، تعداد فلوت در هر متر و همینطور ضخامت آن، نوع مصرف جعبه ایجاد شده با این نوع از ورق های چند لایه را تغییر می دهد.
مکعب لوکس توانایی تولید انواع کارتن سه لایه و پنچ لایه با فلوت های B، C و E را تا عرض 220 سانتیمتر دارا می باشند.

کارتن بیستون، برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع کارتن پستی اینجا کلیک کنید.

ورق 5 لایه
ورق 5 لایه

کارتن های سه لایه و پنج لایه چه تفاوتی دارند؟

کارتن بر مبنای اندازه فلوت و لایه های ان تقسیم بندی میگردد که بر 3 دسته می باشد:
دو لایه یا سینگل کارتن
ورق سه لایه
ورق پنج لایه

که پر کاربرد ترین فلوت در کارتن سه لایه در ایران فلوتE و فلوتB و فلوت Cمیباشد که از فلوت E در جعبه سازی کوچک و جعبه که ظاهر زیبا و ظریف دارند استفاده میگردد
و از فلوت B درجعبه و کارتن سازی که ابعاد و اندازه های متوسطی دارند و فلوت C که کاربرد آن در کارتن های بزرگ که اصطلاحا کارتن مادر نام دارد کاربرد بیشتری دارد.
ورق های کارتن 5 لایه بیشتر در ایران از فلوت های B,C , E,B استفاده میگردد.
در کارتن سازی برای محصولاتی که وزن ان کمتر از 12 کیلو است از کارتن سه لایه و بیشتر از 13 کیلو از ورق پنج لایه برای کارتن سازی استفاده میگردد که در این بین شکل ظاهری و مدل جعبه و یا مدل کارتن نیز اهمیت دارد.
همچنین نوع چیدمان در انبار نیز در انتخاب ورق کارتن برای کارتن سازی مورد اهمیت هستند.

به جز موارد بالا، گرما و رطوبت هم از عوامل تعیین کننده در انتخاب درست نوع کارتن هستند. اگر فضایی که کارتن را در آن نگهداری یا استفاده می کنید دارای گرما و رطوبت معقول است می توانید از کارتن 3 لایه نیز برای ارسال یا نگهداری محصول خود استفاده کنید اما در غیر این صورت حتما از کارتن های تولید شده با ورق 5 لایه استفاده کنید.
صرفه جویی نامناسب در بحث خرید کارتن ارزانتر، سبب بروز مشکلات بعدی و ایجاد صدمه به محصول و در نهایت ایجاد نارضایتی در مشتری شما خواهد شد. یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در کیفیت کارتن ها استفاده از مواد اولیه نو یا بازیافتی در فلوت به کار رفته در ورق های سه لایه یا پنج لایه است.
ما به شما توصیه میکنیم اگر به تازگی وارد یک موضوع تولیدی یا فروشگاه آنلاین شده اید و میخواهید برای کسب و کار خود از کارتن های پستی استفاده کنید حتما در ابتدای راه از مشاوره کارشناسان شرکتهای مورد اعتماد، استفاده کنید.

چه کارتن هایی از ورق سه لایه و چه کارتن هایی از ورق پنج لایه تولید می شوند؟

در “صنایع بسته بندی بیستون” کارتن های پستی سایز 1 تا 4 فقط از ورق سه لایه تولید می شوند. کارتن های پستی سایز 5 و 6 و 7 بطور همزمان از ورق های 3 لایه و 5 لایه تولید شده و کارتن های پستی سایز 7 الی 9 فقط از ورق های 5 لایه تولید می شوند. برای مشاهده جزییات بیشتر، صفحه لیست قیمت های سایت ما رو ملاحظه کنید.

اضافه کردن یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .