آدرس فروشگاه محصولات پستی

تهران، بزرگراه آیت الله سعیدی، سه راه آدران، خیابان میهن، خیابان میهن 2، پلاک 10 غربی

آدرس کارخانه

تهران، بزرگراه آیت الله سعیدی، سه راه آدران، خیابان میهن، خیابان میهن 4، پلاک24

کارتن های پستی و آشنایی با خصوصیات آنها

قبل از اینکه به جزییات بیشتری از خصوصیات و مشخصات فنی کارتن های پستی تولید شده در صنایع بسته بندی کارتن بیستون اشاره کنیم بهتر است ببینیم که اصلا کارتن پستی چیست و چه تعریفی دارد ؟

حمل و نقل بسته ها و مرسولات پستی در داخل کشور بطور عمده ، زیر نظر ادارات پست و دفاتر پیشخوان انجام می شود . البته موسسات حمل و نقل دیگری نیز هستند که اداره پست جمهوری اسلامی را در بحث ارسال بسته ها و مرسولات پستی یاری می دهند اما طبیعتا حجم عمده نقل و انتقال مرسولات پستی در کشور بر عهده ادارات پست است .

برای نظم بخشیدن به موضوع بسته بندی و ارسال بسته های پستی ، سال های زیادی است که اداره پست ، طراحی و سایز بندی مشخصی را برای کارتن های پستی تعریف و به تولید کنندگان کارتن های پستی اعلام و آنها را ملزم به رعایت این دستور العمل ها کرده است .

آشنایی با نمادهای روی کارتن های پستی

نمادهای  بارز کارتن های پستی که بر روی آنها درج می شود عبارتند از :

لوگوی اداره پست

محل درج آدرس فرستنده و گیرنده کالا

نماد مراقبت از کالا و بسته در برابر شکستگی

نماد قرار نگرفتن کالا و بسته در معرض رطوبت و باران

نماد و نشان جهت بالا و پایین کارتن

نماد قابل بازیافت بودن کارتن مورد استفاده

شماره تماس امور مشتریان اداره پست

محل الصاق بارکدهای احتمالی اداره پست

هر چند به دلیل همین نشانه ها و علایم ، به این دسته کارتن ها ، کارتن پستی یا کارتون پستی ! گفته می شود اما گروههای متنوعی از فروشگاههای آنلاین برای بسته و بندی و ارسال بسته های خود ، از این کارتن های پستی استفاده می کنند حتی اگر مایل باشند برای ارسال آنها از کانال هایی به جز ادارات پست و دفاتر پیشخوان استفاده کنند.

معمولا تلقی عمومی مردم بر اینست که این جعبه ها و کارتن های پستی را حتما باید از ادارات پست تهیه کنند اما واقعیت اینست که فروشگاههای آنلاین می توانند این کارتن ها را با قیمتی بسیار پایین تر از ، تولیدکنندگان این محصولات مثل کارتن بیستون cartonbistoon تهیه کنند.

انبار کارتن پستی

انواع و سایزبندی کارتن های پستی

معمولا کارتن های پستی بر اساس دو فاکتور مشخص تقسیم بندی می شوند : سایز کارتن ، ساختار کارتن

در مورد هر یک از دو فاکتور بالا جداگانه و به طور کامل توضیح خواهیم داد اما در نظر داشته باشید که شما موظفید در زمان خرید کارتن پستی ، به کلیه فاکتورها به طور همزمان توجه داشته باشید که ضمن ارسال سالم بسته های پستی دچار دردسرهای ناشی از شکستگی و آسیب محصول و نارضایتی و گله مندی مشتریان خود نشوید .

سایز و ابعاد کارتن های پستی تولیدی شرکت کارتن بیستون بسیار متفاوت است به همین دلیل هر مشتری بسته به نیاز و استفاده می تواند به راحتی سایز مورد نیازش را انتخاب کند.

سایز کارتن های پستی از ۱ تا ۹ نامگذاری شده و هر سایز کارتن طول ، عرض و ارتفاع مشخصی دارد و این ابعاد معمولا بر حسب سانتیمتر شناخته می شوند .

کارتن های پستی سایز ۱ و ۲ و ۳ و ۴ بیشترین مصرف را برای ارسال مرسولات پستی دارند.

عوامل تعیین کننده در تعیین قیمت کارتن های پستی

عوامل متعددی در تعیین قیمت کارتن های پستی موثر است که عبارتند از:
جنس مواد اولیه
چند لایه بودن ورقهای تولید کننده کارتن
ابعاد و اندازه کار
تعدادی که در زمان خرید سفارش می دهید

طبیعتا خریدهایی که بصورت عمده انجام می شوند همیشه مشمول تخفیف هایی خواهند شد.

ارسال کارتن پستی برای شهرستان

در پایان برای آنکه بتوانید ابعاد و اندازه های کارتن های پستی صنایع بسته بندی بیستون را به راحتی با یکدیگر مقایسه کنید جدول زیر را برای شما ترسیم کرده ایم :

شرح کارتن پستی

طول

عرض

ارتفاع

صنایع بسته بندی بیستون، به جز کارتن های پستی بالا کارتن های دیگری تحت عنوان کارتن های کتابی و جعبه کیبوردی نیز تولید می کند که ابعاد و استاندارد تولید آنها با کارتن های ذکر شده بالا متفاوت است و برای آشنایی بیشتر می توانید اطلاعات تخصصی هر یک را در همین وب سایت ملاحظه کنید.